Spoluúčast na vjezdu

Dobrý den pane starosto,
chtěla bych se dotázat jak je to se spoluúčastí na platbě ohledně nových vjezdů v Mělnické ulici zastávka Líbeznice II. Pokud jsem dobře četla ve zpravodaji z minulých měsíců, měl být nový chodník financován společností Masna ČR. Nyní jsem se dozvěděla, že obec žádá spoluúčast při placení.
Nevidím důvod proč se na případné platbě podílet: 1)nikdo z obce nepřišel aby nás informoval, jak před naším domem bude nový vjezd udělán 2)Tento vjezd je úzký a když vyjíždím z domu upozorňuji osobním autem (a to je teprve první den kdy bylo možno vyzkoušet) musím doufat, že protijedoucí auta břibrzdí jelikož musím najet do protisměru.
Dále bych se chtěla informovat na právě zmíněnou Masnu ČR, kam najíždí chladící auta i v noci a skládají zboží. Nejen , že jim běží celou dobu motor, ale zboží skládají venku na ulici (např. tento týden ve středu v 1hodinu v noci )a převáží na ještěrce do areálu. Týká se noční klid i této společnosti, nebo jim byla udělana vyjjímka?
Děkuji za odpověď Neumannová

Odpověď

Vážená paní Neumannová,

snažili jsme se Vás včera zastihnout doma, abychom Vás informovali a domluvili se na podrobnostech. Byli bychom rádi, kdybyste se na vjezdu podílela. Jde ale jen o část mezi chodníkem a obrubou silnice. Celé těleso chodníku financuje obec s příspěvkem České masny. Půjde tedy řádově o pár metrů čtvrečních pojezdové zámkové dlažby.

Co se týče pohybu nákladních aut, která zásobují Českou masnu. Majitele požádám, aby se jejich řidiči vůči okolí chovali co nejohleduplněji. Noční klid samozřejmě platí pro všechny. Než ale dojde na dokazování, zda došlo k překročení únosného hluku, zkusím uplatnit cestu dohody. Bývá to často mnohem účinnější.

Martin Kupka