Stav ulice Na skalce a U kola

Dobrý den,
Téměř rok již bydlíme v ulici Na skalce. Každý den ulici využíváme. Nemáme jinou možnost, jak se dostat k našemu domu.
Stav těchto ulic mi přijde nevyhovující (chodíme a jezdíme s kočárkem mezi kameny, a neumím si představit, že by si zde hrály děti) a upřímně neviděl jsem v Líbeznicích ulici, která by byla v horším stavu.
Rád bych se zeptal, zda obec uvažuje o rekonstrukci těchto ulic a případně v jakém časovém horizontu.
Zároveň tímto reaguji na článek Poslední Mohykán (Libeznický zpravodaj č.9, září 2016, Ročník 14), kde se píše o poslední nevyhovující ulici v Líbeznicích, která již byla opravena, a má otázka je, zda někdo viděl tu naši.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Ing. Dušan Tost

Odpověď

Vážený pane inženýre,

ulice v lokalitě U Kola, Na Hůrce a na Skalce se podařilo v roce 2012 zpevnit v rámci budování kanalizace alespoň recyklátem. Předchozí situace byla ještě horší. Jsme si ale vědomi, že stav je nevyhovující. Ještě v letošním roce vypíšeme soutěž na přípravu projektu úpravy všech komunikací v této lokalitě. Přizveme ke spolupráci i architekty. Jde o nejstarší obce a rádi bychom zachovali původní křivolaký ráz uliček. Budeme zároveň schánět prostředky na samotnou realizaci projektu. Nemůžu slíbit, kdy cesty i v této lokalitě dostanou novou podobu. První krok ale podnikneme ještě letos.

S pozdravem

Martin Kupka