Stížnost na parkování.

Dobrý den,
rozhodl jsem se Vám napsat stížnost ohledně parkování v ulici u Cihelny.Ve večerních hodinách to tu před domy vypadá jak
na sídlišti,stání cizích aut před vchodovou brankou není nic mimořádného.Problémy jsou samozřejmě i při vyjíždění.Vzhledem k tomu,že ulice má i vystavěný chodník,projíždějící auta mají občas také problémy projet.Když jsme se přistěhovali v regulativech obce bylo napsáno,že stání má být pouze na pozemku,nevím pro ostatní to asi neplatí.
Nemohla by se dát do naší ulice značka Zákaz stání?Spoustu problémů by to vyřešilo.

Jen tak mimochodem rozlišit prvek pro odeslání tohoto emailu byl několikrát nad moje síly....

díky Vám předem za odpověď

s pozdravem Heřmánek

Odpověď

Vážený pane Heřmánku,

snažíme se problémy s parkováním řešit případ od případu. Dopravní značka málokdy vyřeší sama o sobě všechny problémy. Její instalace totiž nezaručuje, že se podle ní budou řidiči chovat. Na mnoha místech v obci bohužel současná zástavba neumožňuje bezpečné parkování. Ulice U Cihleny patří bohužel k těm, kde parkovací místa scházejí. Život ukazuje, že ke každé bytové jednodce by měla být dvě parkovací stání. Do nového územního plánu se toto pravidlo snažíme zakotvit. Historicky to tak ale neplatilo. Co dělat s tím, když majitelé domů s jedním místem potřebují dvě auta?

Snažíme se vést řidiče v těchto lokalitách k co nějvětší ohleduplnosti. Požádám Obecní policie, aby se parkování v ulici U Cihelny věnovala a upozorňovala řidiče špatně odstavených vozidel.

Pokud se situace nezlepší, dejte mi, prosím, vědět. Budeme hledat jiné vhodné řešení.

S pozdravem

Martin Kupka