Ulice

Dobrý den, mám dotaz týkající se také dopravy, ale v našich ulicích, přesněji řečeno v obytných zonách. Již jednou jsem psala komentář pod článek dětí z mateřské školky "neukáznění řidiči". Já si uvědomuji, že těch požadavku od lidí máte víc než dost a z velké části je to také o financích, ale opravdu jak někteří lidé jezdí mezi domy, je zoufalé. My bydlíme v ulici Pod školou a tady je opravdu velká frekvence dětí do školy, na sportovní areál atd. Domnívám se, že nejrizikovější usek je, kde se lomí ulice Pod školou a K Makůvce. Výstup z areálu zdraví kde je kvůli křovinám nepřehledný a k tomu tam spoustu lidí jezdí jak závodníci. Nechci malovat čerta na zeď, ale tam se to místo tomu neštěstí nabízí. Dříve tady nebyl takový provoz jako teď a je to pochopitelné. Třeba by pomohl nějaký učinější retardér. Jeden tam sice je při vjezdu k novým domům, ale není moc učinný, neboť ho většina řidiču přejede jako by tam ani nebyl. Děkuji Jana Kupcová

Odpověď

Vážená paní Kupcová,

situaci v ulici K Makůvce dobře znám. Sám tudy i s dětmi chodím do Areálu zdraví velmi často. Připravili jsme již v loňském roce projekt nových komunikací pro pěší a cyklisty, který zahrnuje nový most přes potok k Areálu zdraví i nové bezpečnější napojení chodníku od mostu do ulice K Makůvce. Středočeský kraj ale příslušnou výzvu grantového programu ROP bez avíza zrušil k poslednímu srpnu 2011. Znovu tedy budeme shánět prostředky na realizaci úprav.

Prověříme, jak by bylo možné ošetřit místo dopravním značením. Souhlasím s Vámi, že retardér všechno neřeší. Navíc způsobuje hluk, který pro lidi v okolí určitě není příjemný.

Hned v příštím týdnu zajistíme prořezání křoví. S majitelem jsme se dnes domluvili.

S pozdravem

Martin Kupka