Zeleň

Dobrý den,
o víkendu jsem "z hrůzou" zjistila, že nám před naším domem někdo vysadil dva stromy. Píši "z hrůzou", protože před naším domem je již jedna velká zřejmě planná višeň, o kterou se nikdo nestará. Pro nás to znamená každý rok spoustu hrabání listí a také spadaných višní a pecek. To vše máme samozřejmě i na zahradě. Vloni alespoň soused ořezal spodní větve, aby nám nevadily při vstupu k brance. Pecky a rozšlapané višně máme samozřejme i na botách a nosíme si je domů. Toto vše píši proto, abych vysvětlila své zděšení při zjištění, že máme zřejmě další dvě nějaké třešně před domem.
Prosím vás tedy o zprávu, zda se bude obec řádně o tyto stromy starat, tzn. pravidelně hrabat listí a spadané plody, ořezávat větve a odvážet i listí spadané k nám na pozemek.
Dále bych chtěla upozornit, že oba tyto nově vysazené stromy, nám už teď částečně brání v najíždění do vrat auty. Jeden z těchto stromů nám také bude v budoucnu stínit do okna, což také není příjemné.
Uvítala bych tedy do budoucna, kdyby se výsadba nové zeleně v obci, kterou samozřejmě jinak vítám, dělala s větším rozmyslem.
Předem děkuji za odpověď
M.Hlaváčková

Odpověď

Vážená paní Hlaváčková,

obec získala darem několik sakur, které by měly na jaře krásně kvést plnými růžovými květy. Žádné plody mít nebudou.  Místní zahrádkáři pomohli s jejich výsadbou. Mrzelo by mě, pokud by Vás stromy měly obtěžovat. Prověřím, zda je není možné umístit lépe. Letos se nám podařilo získat díky dotaci Úřadu práce nové pracovníky právě pro údržbu zeleně. Myslím, že se díky tomu daří zeleň v obci lépe udržovat Máme opravdu zájem, aby Líbeznice vypadaly co nejlépe.

Martin Kupka