Změny autobusů zdá se nebudou

Dobrý den,

podle webu neratovice.cz se změny v autobusové dopravě odkládají na neurčito. Cituji z jejich webu.

Sdělení společnosti ROPID ze dne 6. 6. 2014

I přes velikou snahu organizace ROPID, hl. m. Prahy a Středočeského kraje, prozatím nedošlo k dohodě mezi Magistrátem hl. m. Prahy s vedením radnice Prahy 8 na ukončení integrovaných linek u stanice Ládví. Proto nelze v tuto chvíli spustit k plánovanému termínu 1. 8. 2014 integraci linek z Mělnicka a Neratovicka do Pražské integrované dopravy (PID) a doprava prozatím zůstane ve stávající podobě. O konečné podobě integrace se povedou mezi dotčenými stranami další jednání, pravděpodobně koncem tohoto roku. O dalším postupu vás budeme informovat.

Nic z toho se neobjevilo na Líbeznickém webu. Je to tedy již definitivní?

S pozdravem

Tomáš Novák

Odpověď

Vážený pane Nováku,

je to bohužel přesně tak, jak jste si přečetl na webu Neratovic. My jsme zatím kromě odpovědí v této rubrice žádnou souhrnnou informaci o integraci na webu nezveřejňovali. Věnovali jsme se tomu v minulém čísle Líbeznického zpravodaje. Zprávu o odložení celého pilotního projektu proto teď uvedeme v novém čísle.

Budeme se ale nadále přimlouvat za realizaci záměru. Návrh Prahy 8 ukončovat všechny spoje v Letňanech je pro nás NAPROSTO NEPŘIJATELNÝ. Než takové (ne)řešení, pak bychom se spoji raději vůbec nehýbali.

S pozdravem

Martin Kupka