Zvýšené přechody pro chodce na výjezdu k Hovorčovicím

Dobrý den, pane starosto,
chtěl bych se zeptat, jestli obec do budoucna plánuje přechody pro chodce na výjezdu z obce směrem k Hovorčovicím. Přecházení hlavní ulice Hovorčovická je na křížení ulic Plukovníka Nováka-Nedvědova a Okrajová vzhledem k nové zástavbě poměrně časté (cesty do-ze školy, procházky rodin s kočárky atd.). Při výjezdu/příjezdu z/do obce jezdí vozidla v tomto místě dost rychle, vytvoření zvýšeného přechodu by tedy, myslím, dost pomohlo (podobně jako u hřiště). Děkuji David Novák

Odpověď

Vážený pane Nováku,

budování zvýšených přechodů pro chodce má bohužel spoustu zarytých nepřátel - správci komunikace, řidiči autobusů a vlastně většina profesionálních řidičů, dopravci, ROPID i dopravní inspektorát. Každý přechod velmi složitě vybojováváme. Pak ho navíc musíme ještě zaplatit.

Situace v tomto místě znám a vím, že tam auta v obou směrech a zejména od Hvorčovic jezdí rychleji. Zkusíme tam co nejdříve namalovat na silnici výrazné upozornění. Víme od dopravních inženýrů a analytiků, že je to poměrně efektivní preventivní opatření a budeme hledat další způsoby, jak toto místo udělat bezpečnější. On tam vlastně chybí i samotný přechod pro chodce. Podíváme se, co by s tím bylo možné udělat a jaké jsou tam pozemkové poměry.

Děkuji mnohokrát za Váš podnět.

Martin Kupka