Radnice to projela, opravené kabiny ale předala

Otevření fotbalové szóny 2013

Novou sezónu líbeznických fotbalistů otevřela neskutečná kopaná. Místní radnice předávala nově opravené kabiny fotbalistům netradičním způsobem – utkala se na jarním trávníku s družstvem „B“. Zápas prohrála, ale rekonstruované kabiny od poslední březnové soboty slouží.

„Zatímco oprava kabin za čtvrt miliónu korun je pro líbeznický sport jasným vítězstvím. Při zápase jsme útočili místy spíše na břišní bránice fanoušků než na brány,“ komentoval svůj vlastní výkon starosta obce Martin Kupka. „Tohle jsem už dlouho neviděl,“ zhodnotil zápas místní radnice proti družstvu B – Benfiky Líbeznice lakonicky jeden z přihlížejících. Na konci padesátiminutového „srandamače“ svítil na zbrusu nové světelné tabuli výsledek 1:5.

Po prvních pěti minutách to ale vypadalo na velké fotbalové překvapení. Ryze amatérská sestava líbeznické radnice otevřela skóre přesně mířenou pomalou střelou do svatyně překvapeného brankáře Benfiky. Gól zapůsobil jako roznětka fotbalových vášní. Hráči Benfiky se do radnice zakousli a do šaten odcházeli s výsledkem 3:1. Pro druhý poločas mužstvo radnice přibralo dalšího zkušenějšího hráče. Ani tento přestup ale vývoj zápasu letošního jara neobrátil. „Bylo to hodně náročné a udýchané stříhání pásky,“ komentoval nevážný souboj Martin Kupka. Další obecní zastupitel František Grunt u zaslouženého piva po zápase shrnul: „Na to, že to většina z nás hrála naposledy před 20 lety, to žádná ostuda nebyla.“

Na úvodní symbolický zápas navázalo utkání líbeznického „A“ družstva proti Klecanům. Do opravených sprch odcházely Líbezničtí s důstojnou porážkou 1:2.

Zmíněná rekonstrukce kabin začala brzy po novém roce. Spočívala především v kompletní přestavbě sprch. Nový je ale také strop, okna a některé příčky. Obec na opravu vynaložila čtvrt miliónu korun. Sponzorským darem pomohla společnost Sapho. S opravami pomáhali jako dobrovolníci sami fotbalisté. Lví podíl má celé rekosntrukci svým nasazením předseda líbeznických fotbalistů Zdeněk Stibal.